درخشنده: هنرمندان باید درگیر موضوعات سلامت محور شوند

پوران درخشنده گفت: باید اجازه بدهیم هنرمندان درگیر حوزه سلامت شوند و برای رشد و آگاهی مردم قدمی بردارند. درباره سلامت روح و روان و جسم و مسائل خود مراقبتی و تعریف والدین خوب و جایگاه معلم در تربیت کودکان نقشی ایفا کنند.

به گزارش روابط عمومی جشنواره فیلم سلامت، نشست تخصصی «فرزند پروری سرپرست خوب سرپرست بد» عصر دوشنبه یکم شهریور ماه در سالن 2 پردیس چارسو برگزار شد.

پوران درخشنده کارگردان فیلم «هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند» با ابراز خوشحالی از برگزاری جشنواره فیلم سلامت گفت: خوشحالم که جشنواره فیلم سلامت برگزار شده است. به نظرم این جشنواره باعث می شود تا فرهنگ سلامت در جامعه ما تعریف و معنا و مسئولیت افراد مشخص شود. فضایی فرهنگی برای گفت و گو در این باره ایجاد می کند و امیدوارم این جشنواره بتواند ادامه یابد.

وی افزود: ما باید اجازه بدهیم هنرمندان وارد این فضا شوند و برای رشد و آگاهی مردم قدمی بردارند. درباره سلامت روح و روان و جسم و مسائل خود مراقبتی و تعریف والدین جایگاه معلم در تربیت کودکان نقشی ایفا کنند. کودک نیاز به محبت و مادر و پدر دارد و اگر حالش خوب نیست باید او را به پزشک ببریم. کودک احتیاج به دیده شدن دارد و موضوع سلامت موضوعی کاملا جدی و تاثیرگذار است و در رابطه با مردم تعریف می شود.

neshast-farzandparvari2

این کارگردان ادامه داد: فرزند تنها یک کلمه نیست بلکه اهمیت آن در مسئولیتی است که به بار می آورد. متاسفانه برخی والدین وقتی در خانه اند نسبت به فرزندان خود بی توجه اند اما بچه ها نیاز به دیده شدن دارند و باید با یک نفر صحبت کنند. در فیلم من یعنی «هیس دخترها فریاد نمی زنند» وقتی کودک آسیب دیده با والدین و معلم خود صحبت می کند علت خلق و خوی او را کم غذایی می دانند. تنها دارو دادن به کودک راه درمان کودک نیست و باید فراتر از آن فعالیت کنیم و به روانشناس و روانپزشک مراجعه کنیم.

پوران درخشنده در پایان گفت: خوشحالم که کمپین بدسرپرست تنهاتر است تلاش می کند مساله و مشکلات کودکان را به نقطه مطلوبی برساند و آنچه که من می گویم این است که چرا ما به پیشگیری فکر نمی کنیم و بعد از وقوع حادثه تنها به دنبال درمان آن هستیم؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *